Продавець Торгівельно-Будівельна Компанія "Житлосервіс" розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
69 відгуків
promo_banner

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

+380 (67) 446-54-76
+380 (66) 355-80-57
Харківське шоссе,48, Київ, Україна
Торгово-будівельна компанія «Житлосервіс»
Залишити відгук

Помилки під час проєктування та пристрою покрівлі

Помилки під час проєктування та пристрою покрівлі

Архітектурні помилки

Основною і головною помилковістю під час проєктування дахів є недостатній розгляд, а часто і спотворення питань, пов'язаних із забезпеченням правильних режимів роботи основних елементів «кровильного пирога». За пристрою сучасних утеплених дахів загалом застосовується теплоізоляція з мінеральної вати, яка має здатність накопичувати в собі воду не тільки способом водопоглинання власне матеріалом, але й крапельно, у формі роси та туману. Мероптирія щодо обмеження потрапляння вологи в утеплювач і забезпечення виведення надлишку вологи з утеплювача — основа життя будь-якої даху. За умови, що металеве покриття дахів (у разі правильного монтажу) являє собою надійну як паро-, так і гідроізоляцію, вентиляція утеплювача досягається завдяки спеціальним вузлів і пристроїв. Вони, зазвичай, дуже значущі в архітектурному плані — це коньковий і карнизний вентиляційні продухи, флюгарки та покрівельні вентилятори. На успішну роботу цих вентиляційних пристроїв істотно впливають багато архітектурних елементів будівлі.
Аттики, люкарни, парапети та «матриці» з мансардних вікон різко звужують можливості забору повітря з-під карниза та перегоряють вентиляційний продах у «пірозі» покрівлі.
Під час проєктування важливо враховувати також фізичні властивості покрівельного металу. Річ у тім, що температурне розширення сталевої покрівельної картини під час зміни температури даху від -30 °C взимку до +70 °C влітку на довжині 10 м становить 12 мм, а в картини з кольорового металу — до 26 мм. Проектна помилка в тому, що під час проєктування довгих скатів (понад 10 м) необхідно передбачати елементи температурної компенсації, наприклад, як-от щаблі. Оскільки такі елементи мають чималі габарити, їх пізніше застосування істотно спотворює первісний задум архітектора.

Конструктивні помилки

І все-таки найбільший вплив на майбутнє життя будівлі мають некоректні конструктивні рішення. Кожен етап у конструкції покрівлі, починаючи з вибору конструктивної схеми того чи іншого покрівельного матеріалу, чи то металочерепиця, бітумна черепиця, кераміка тощо, має практично вирішальне значення. Саме на цьому етапі проєктування закладається основа економічного доцільності конструкції конкретного даху, оскільки від того чи іншого конструктивного рішення залежить технологічність збирання цієї конструкції. І якщо на цьому етапі приймаються нетехнологічні рішення, то саме вони подвигують виконавців на етапі будівництва «доєктувати» вузли та конструкції в бік спрощення.

Помилки під час утеплення покрівлі

Максимальна кількість серйозних помилок припадає на момент вибору способу утеплення даху. Це особливо важливо під час утеплення мансард із несних каркасів із металевих балок. Є два основні типи утеплених дахів: з несних каркасів, розташованих у теплій зоні, і з несних каркасом, розташованим у холодній зоні. Третій можливий варіант — розміщення утеплювача між сталевими крокерними балками — відразу є помилковим, позаяк тут є «місток холоду», який, по-перше, передбачає появу конденсатних мокрих плям на стелі та, по-друге, зводить на немає всіх зусиль з утеплення даху.
Можливе часткове перекриття шару утеплення й несних конструкцій, але, зазвичай, такий спосіб набагато дорожчий під час будівництва через чималу кількість додаткової утеплювача та підвищену трудомісткості (завдяки складній формі утеплюваної поверхности). Згідно з законами теплотехніки появи в шарі утеплювача сталевого елемента, за площею рівного 1% утеплюваної поверхні, призводить до збільшення тепловтрати через цю ділянку вдесятеро, що еквівалентно зменшенню товщини утеплювача на цій ділянці в 10 разів раз! Тобто, якщо в даху, утепленому шаром у 200 мм мінеральної плити, (його, зазвичай, досить для нашого клімату), є несуча металева балка з товщиною шийки 10 мм, то можна вважати, що на цій ділянці лежить усього 20 мм утеплювача, а все інші 180 — просто викинуті! Основна помилка полягає в первинному неправильному виборі системи утеплення, що в подальшиті призводить до змішування перших двох типів конструкцій в один, який є різновидом третього варіанту, тобто, неефективною промерзальною конструкцією.
Є перевірені правила, що визначають вибір типу утеплення.
Несний сталевий каркас має розташовуватися в теплій зоні в тих випадках, коли:
— мансарда двоповерхова або ж одноповерхова, але з затяжками стропильних ніг або рам, що проходять усередині приміщення мансарди;
-опорний монолітний або сталевий пояс, що проходить периметром будівлі, зміщений всередину опорних стін;
— утеплення фасадів будівлі вироблене зовні з використанням матів із мінеральної вати ідр.
— стропильні балки мають великий суспенз назовні, наприклад, слугують несучою конструкцією козирка балконів;
— на даху розміщуються масивні споруди або інженерне обладнання, що потребує кріплення до несних конструкцій даху;
— є потреба у мінімізації будівельної висоти покриття.
Однак повністю уникнути металевих балок або інших елементів конструкції покрівлі, що проходять крізь шар утеплення, зазвичай неможливо. І це передбачає наступну серйозну помилку — неспостереження нормативних вимог за значенням теплового опору покриття. Тобто тепловий розрахунок був зроблений абсолютно правильно, але для найпростішої ділянки рядової покрівлі. А оскільки дахи здебільшого на 80% складаються зі винятків і особливих випадків, а нетипових ділянок, то результати цього розрахунку стають некоректними, і, кА до слідства, виходить приміщення, у якому холодно та сиро взимку та спекотно влітку.

Помилки пароізоляції покрівлі

Надзвичайно велике значення має конструктивна опрацьованість вузлів, пов'язаних із пароізоляцією.
Прагнення спростити технологію укладання пароізоляції під час монтажу «кровильного пирога» знизу вгору призводить до появи вогнищ конденсації пари в конструкції покрівлі.
Для людей, що перебувають у приміщенні, це просто мокрі плями на стелі. Дуже важливо, щоб пароізоляційний шар був герметичним. На жаль, на практиці найважчі місця — примикання до стін, коробках мансардних вікон, вентиляційним стоянками — залишаються без уваги конструкторів із нетерпінням, що «всім будівельникам це відомо». Але, зазвичай, будівельні бригади не мають достатнього досвіду та кваліфікації для виконання таких робіт без креслень і контролю. Причому в багатьох випадках не з халатності, а через те, що вони просто не знають, і не віддають собі звіт про важливість цього елемента даху. Неправильні вчасно помилки загалом призводять до фатального будівельного браку. Їх неможливо виправити, не вносячи істотні зміни в конструкцію вже побудованого даху, що призводить до потреби, по суті, розібрати її та зробити заново.

Помилки пристрою водовідведення

Дуже значущим, і часто обійденою увагою питанням є також водоудалення з дахів. Тут можна назвати типовими такі помилки:
— металеві покрівлі (металочерепиця, профнастили, фальцева покрівля) з ухилом менш ніж 10 градусів
— вентиляції в індовах, а також поперек схилу
— застосування вузьких карнизів із малим ухилом, на яких неможливо розмістити надстінний жолоб (цей брак стає особливо значущим у тих випадках, коли на карнизі «стоїть» вікно люкарни, тут уникнути підтікання води у вікно неможливо);
Нагромадження аттиків і парапетів, що створюють перешкоди для стікання води;
Фасади, на яких не передбачено місце для розміщення водостічних труб, які, з одного боку, істотно впливають на архітектурний вигляд будівлі, а з іншого — мають бути там, де вони потрібні (зокрема розміщення лійок водостіків на зовнішніх кутах будівлі).

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner